Z ŻYCIA SZKOŁY

    • U W A G A ! ! !

    • DZIEŃ WRÓŻB

       

      Dzieci często zastanawiają się, co je w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień tajemniczych wróżb i czarów. Dzień, w którym można poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Zatem każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby poznać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był ciekawy i bogaty, a wszyscy pragnęli wywróżyć sobie coś wyjątkowego! Każdy mógł skorzystać z przepowiedni przygotowanych przez szkolne wróżki: Hanię, Amelię, Oliwię, Kamilkę. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech, czy może jakaś inna niespodzianka! Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji!

       

    • UWAGA !!!!

    • DYSKOTEKA !!!

      Dyskoteka andrzejkowa

       30 listopada swoje imieniny obchodzi Andrzej. Zgodnie ze starą tradycją w  noc z 29/30 listopada wróży się oraz organizuje imprezy andrzejkowe. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są okazją do wspaniałej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W naszej szkole, jak co roku, odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Sala od godziny 16.30 była wypełniona uśmiechniętymi buziami naszych uczniów, którzy tańczyli w rytm muzyki młodzieżowej, a zabawiali ich – nasi szkolni DJ-je. To oni zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Na każdego uczestnika zabawy czekał w sali słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dyskoteka skończyła się po godz. 19.00. Cała impreza odbywała się pod okiem pani dyrektor, nauczycieli oraz rodziców.

    • CZAS ZACZĄĆ A N D R Z E J K I . . .

      Andrzejki w przedszkolu są jednym z najbardziej upragniony dni w roku szkolnym, to właśnie w ten dzień dzieci mogą poczuć się jak postać ze swojej ulubionej bajki, mogą zostać księżniczką, superbohaterem czymkolwiek tylko sobie wymarzą! To właśnie w ten dzień rozgrywają się niecodzienne gry i zabawy, wróżby, czary oraz przepowiednie. Bez wątpienia jest to dzień wielu przeżyć i emocji, który na długo zostaje w pamięciach naszych najmłodszych pociech.

    • #LaboratoriaPrzyszłości

      Klasa VII, VIIIa, VIIIb podczas zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotami zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

      Robot ma zastosowanie na każdym etapie edukacji. Nauczyciele mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych scenariuszy zajęć, aby wprowadzać uczniów w podstawy programowania lub wykorzystać bardziej zaawansowane możliwości, dzięki dostępnym aplikacjom.

       Robot uczy pracy w grupie, rozwija logiczne myślenie.  Pierwiastek kreatywności na zajęciach pomaga uczniom rozwijać umiejętności krytycznego myślenia i współpracy, których potrzebują, aby w przyszłości odnosić sukcesy. Urządzenie interaktywne, jako środek dydaktyczny, pozwala realizować zarówno ogólnorozwojowe zajęcia wczesnoszkolne oraz specjalistyczne przedmioty czy informatykę. Dla każdego etapu edukacji przygotowano odrębne aplikacje i obudowę metodyczną zgodną z wymaganiami określonymi przez podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

      Dziś uczniowie klasy VII, VIIIa i VIIIb mieli za zadanie poznać budowę oraz funkcje urządzenia, programować trasy, Klasy były podzielone na grupy i każdy miał swoje zadanie. Ósma klasa dodatkowo zgłębiała tajniki programowania w Scratchu.

    • INFORMACJA

      INFORMACJA O WYNIKU ZAPYTANIA OFERTOWEGO

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu uprzejmie informuje o rozstrzygnięciu postępowania ofertowego z dnia 15.11.2022 r.  na zakup sprzętu dla szkoły w ramach realizacji projektu „ Kształcimy nowocześnie i skutecznie – wzrost jakości edukacji w Szkole Podstawowej w Wąsoszu.”

                 

                  W wyniku przeprowadzonego postępowania w drodze zapytania ofertowego,
      w wyznaczonym terminie wpłynęło 7 ofert, oferty zostały ocenione zgodnie z przyjętymi
      w zapytaniu ofertowym kryteriami oceny.  W dniu 22.11.2022 r. dokonano wyboru oferty firmy PIXEL Centrum Komputerowe Tomasz Dziedzic;  ul. Wolica 60; 28-232 Łubnice, która wykona przedmiot zamówienia za kwotę 20 873,10 zł brutto. Oferta spełnia wymogi Zamawiającego, z Wykonawcą zostanie podpisana umowa.

      eduresized_informacja_o_zpytaniu_(2).jpg

    • LEKCJE DORADZTWA ZAWODOWEGO Z APARATEM

      #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

      Wykorzystanie zdjęć na lekcji ma wiele zalet. I nie chodzi mi tutaj jedynie o to, że wyglądają one ładnie i mogą przemawiać swoją estetyką do naszych uczniów. Pokazując zdjęcia, poszerzamy płaszczyznę komunikacji o element wizualny. Większość osób to wzrokowcy. Obraz trafia do świadomości naszych uczniów znacznie szybciej. Pozostaje w niej również na dłużej. Zdjęcia na lekcji możemy potraktować jako materiał, który będziemy wykorzystywać w czasie zajęć . Dzięki temu, możemy się odnieść do dużo szerszego zakresu treści, niż chociażby przy pracy z dowolnym tekstem. Użycie odpowiednio wyselekcjonowanych zdjęć na lekcji pomoże również zaangażować uczniów w dyskusję i zachęci do aktywnego udziału w zajęciach w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

       

    • WARSZAWA 18.11.2022

      #PoznajPolskę

      Kolejną wycieczkę mamy za sobą. 18 listopada 2022r. uczniowie klas III- IV i V wzięli udział w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Udział wzięło 50 uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Zamek i Łazienki Królewskie w stolicy .

      #PoznajPolskę

    • Lekcje robotyki w szkole

      Lekcje robotyki w szkołach prowadzone są przez nauczyciela informatyki, w oparciu o różne scenariusze zajęć, dopasowane do potrzeb młodzieży na danym etapie rozwojowym. Używa się do nich różnych zestawów oraz aktywności, które mają na celu pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, a także utrwalanie zdobywanej wiedzy. Co ważne, nie narzucamy dzieciom żadnych rozwiązań. Przekazujemy w łatwy sposób podstawy kodowania i uczymy, w jaki sposób posługiwać się sprzętem. Cała reszta zależy już wyłącznie od pomysłowości uczniów. Nasze zajęcia z robotami - pobudzają kreatywności i eksperymentowanie!

    • ZAPYTANIE

                                                                      Załącznik nr 3

                                                                                                                                        

                                                                                                                               do Regulaminu udzielania zamówień

      publicznych w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu,
       których wartość szacunkowa

      nie przekracza kwoty 130 000,00 zł.

       

      Znak sprawy: 5/11/2022

       

      ZAPYTANIE OFERTOWE

      Postępowanie prowadzone w oparciu o wewnętrzną procedurę zamawiającego o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000,00 zł

       

      1. ZAMAWIAJĄCY

      Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu

      ul. Piaskowa 13; 19-222 Wąsosz

       (0-86) 273-10-54

      sp.wasosz@tlen.pl

       

      Zamawiający, tj.  Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu zaprasza do
                                                                            nazwa zamawiającego
      złożenia ofert cenowych na zakup i dostawę tabletów oraz laptopów.
                                                                                         

                                                       nazwa nadana zamówieniu                                                                                                                                                                                        

      II. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

       

      1.Przedmiotem zamówienia jest sprzęt dla szkoły w ramach realizacji projektu
      „ Kształcimy nowocześnie i skutecznie – wzrost jakości edukacji w Szkole Podstawowej w Wąsoszu.”:
         Zamawiający wymaga od dostawcy dostarczenia, następującego sprzętu:

      LAPTOP – 4 SZTUKI

      Opis minimalnych wymaganych parametrów sprzętu:

      -przekątna ekranu nie mniejsza niż 15.0 i nie większa niż 15.6",

      -pamięć RAM 16 GB,

      -karta graficzna wbudowana np. INTEL HD Graphics ,

      -rozdzielczość 1920 x 1080px, lub wyższa

      -processor: minimum Intel Core i5, AMD Ryzen 5

      -taktowanie procesora min. 3,7 Ghz w wersji turbo

      -wynik CPU passmark min. 7900 (https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php)

      -ekran dotykowy: nie

      -powłoka matrycy: matowa

      -kamera: wbudowana w ramkę ekranu,

      -dysk twardy SSD o pojemności co najmniej 512 GB,

      -system operacyjny co najmniej Windows 10 Professional 64- bitowy w polskiej wersji  językowej,

      -klawiatura w standardzie QWERTY z zestawem klawiszy numerycznych wydzielony z głównego układu klawiatury, -zasilacz sieciowy w zestawie,

      -łączność: wbudowany port 1Gbit LAN, wbudowane WiFi 802.11,

      -złącza i łączność: wbudowane min 2x USB 3.1, HDMI, Bluetooth w standardzie minimum 4.0,

      -zintegrowane komponenty multimedialne: kamera, mikrofon, karta audio i głośniki,

      -sprzęt musi być fabrycznie nowy,

      -waga mniejsza niż 1,8kg

      -gwarancja: 24 miesiące System operacyjny: zainstalowana pełna, nieograniczona czasowo oraz legalna wersja systemu Microsoft Windows 10 Pro lub inny równoważny w polskiej wersji językowej.

       

      TABLET- 10 SZTUK

      Opis minimalnych wymaganych parametrów sprzętu:

      - system operacyjny: Android 11,

       - procesor: 8-rdzeniowy,

       - pojemność: 64 GB

       - pamięć RAM: 4 GB

       - przekątna ekranu:10,1 cala

       - rozdzielczość ekranu: 1280 x 800 pikseli

       - format ekranu: 16:10

        - typ matrycy: IPS

       - funkcje ekranu: Multi-touch 10 punktowy

       - karta bezprzewodowa: Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac

       - Bluetooth: Bluetooth 5.0

        - modem: 4G/LTE

       - łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.0, WiFi 802.11 ac, modem 4G/LTE, Wi-Fi Direct

       - obsługa Asystenta Google: tak

       - aparat przedni: 5 Mpix

       - aparat tylny: 8 Mpix

       - funkcje aparatu: autofocus, nagrywanie filmów

       - czujniki        czujnik Halla, G-sensor

       - głośnik: tak

       - mikrofon: tak

       -moduł GPS: tak

       - czytnik kart pamięci: microSD/SDHC do 1 TB

       - pojemność baterii/akumulatora: 5000 mAh

                   

      2. Od Wykonawców oczekuje się udzielenia minimum 24 miesięcznego okresu gwarancji.

      3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do zapytania ofertowego.

      4. Wykonawca związany jest ofertą 14 dni.

      5. Termin wykonania zamówienia - do dnia 29 listopada 2022

      6. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

      7. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.

       

      III. DOKUMENTY, JAKIE WYKONAWCA POWINIEN ZAŁĄCZYĆ DO OFERTY

      1. Zamawiający wymaga, aby każda oferta zawierała minimum następujące dokumenty:
      1. Wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz ofertowy – wg. załączonego wzoru formularza ofertowego,
      1. Dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw/usług/robót budowlanych,
      2. Wykaz osób, które będą uczestniczyły w realizacji zamówienia.

      (pkt.2 i 3 – opcjonalnie w zależności od potrzeb i wymagań Zamawiającego)

       

      IV. INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW

      Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują osobiście, przez operatora pocztowego lub drogą elektroniczną.
       

      V. OSOBY PO STRONIE ZAMAWIAJĄCEGO UPRAWNIONE DO POROZUMIEWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI

      1. Osobą uprawnioną do kontaktowania się z Wykonawcami i udzielania wyjaśnień dotyczących postepowania jest Pani/Pan Renata Karwowska

      2. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie istotnych warunków udzielenia zamówienia w godzinach pracy szkoły tj.: 7.30 – 15.30

       

      VI. MIEJSCE SKŁADANIA OFERT

      Ofertę cenową należy:

      - złożyć w siedzibie Zamawiającego: ul. Piaskowa 31; 19- 222 Wąsosz w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nazwa przedmiotu zamówienia” NIE OTWIERAĆ PRZED: 22.11.2022 r.

      - przesłać drogą elektroniczną adres e-mail: sp.wasosz@tlen.pl
      w terminie do dnia 22.11.2022 r. godz. 12.00

      Formę składania ofert należy dookreślić każdorazowo wychodząc z zapytaniem do wykonawców

       

      VII. OPIS SPOSOBU OBLICZANIA CENY

      1. Na załączonym formularzu cenowo - ofertowym, należy przedstawić cenę ofertową brutto za wykonanie/udzielenie przedmiotu zamówienia.
      2. Wartość cenową należy podać w złotych polskich cyfrą – z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku oraz słownie.
      3. Cena powinna zawierać wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
      4. Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą odbywać się będą w złotych polskich.

       

      VIII. INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH

      1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia o wyniku postępowania.
      2. Zamawiający zawrze umowę z wybranym Wykonawcą po przekazaniu zawiadomienia o wyborze Wykonawcy, ale nie później niż w terminie związania z ofertą.
      3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
      4. Do prowadzonego postępowania nie przysługują Wykonawcom środki ochrony prawnej określone w przepisach Ustawy Prawo zamówień publicznych tj. odwołanie, skarga.
      5. Niniejsze postepowania prowadzone jest na zasadach opartych na wewnętrznych uregulowaniach organizacyjnych Zamawiającego. Nie mają w tym przypadku zastosowania przepisy Ustawy Prawo zamówień publicznych.

       

      IX. KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

      Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.206.119.1) zwanej przepisami RODO informuję, iż:

       

      1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu mająca siedzibę Piaskowa 31, 19-222 Wąsosz, reprezentowana przez Dyrektora Szkoły
      2. z Inspektorem Ochrony Danych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu można się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych poprzez e mail. sp.wasosz@tlen.pl
      3. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
      4. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
      5. posiada Pani/Pan:
      • na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
      • na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
      • na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
      • prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan. Ze przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
      1. nie przysługuje Pani/Panu:
      • w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d, lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
      • prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO;
      • na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
      1. podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym; ich nieprzekazanie spowoduje niemożliwość realizacji zawartej umowy i związanych z nią obowiązków podatkowo-składkowych.

       

      Załącznik do zapytania ofertowego:

      1. Formularz ofertowo – cenowy,

                                        

       

       

       

       

       

    • Pasowanie na przedszkolaka

      Pasowanie na przedszkolaka

      Pasowanie na przedszkolaka to doskonałe wydarzenie nie tylko w życiu przedszkolaków i ich rodziców. To również ogromne przeżycie dla nauczycieli oraz całego przedszkola. Dnia 14 listopada dzieci, które od września zaczęły uczęszczać do naszego punktu przedszkolnego zostały uroczyście pasowane przez Panią Dyrektor na przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się zaprezentowania swoich umiejętności i odwagi– dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią nasze dzieciaki.

      Dzieci obiecały:

      • zgodnie bawić się w przedszkolu,
      • przychodzić każdego dnia z uśmiechem,
      • słuchać pań,
      • pomagać kolegom i zjadać wszystko z talerzy.

      Następnie Pani Dyrektor dużą kredką dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominek oraz uczciły ten dzień smacznym poczęstunkiem.

       

    • STOP PRZEMOCY I AGRESJI..” POGADANKA Z MŁODZIEŻĄ SZKOLNĄ

       „Stop przemocy i agresji…” – to temat spotkań profilaktycznych do których przyłączyli się mundurowi z grajewskiej komendy wspólnie z pedagogiem szkolnym. Policjanci omówili rodzaje przemocy, motywy działania sprawców, sposobów przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej w szkole oraz zapoznają dzieci i młodzież ze zjawiskiem hejtu i cyberprzemocy.

      Dzisiaj mundurowa z grajewskiej  komendy odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej
      im. H. Sienkiewicza w Wąsoszu. Tematem przewodnim spotkania była przemoc i agresja rówieśnicza w szkole. Policjantka przedstawiła rodzaje przemocy, ale szczególny nacisk kładła na przemoc związaną ze światem Internetu -czyli cyberprzemoc. Jest to zjawisko szeroko spotykane w kręgach młodzieży z uwagi na swój zasięg i konsekwencje.  Już nie tylko przemoc fizyczna czy psychiczna ale również cyberprzemoc w dużym stopniu wpływa na zachowanie
      i psychikę człowieka od najmłodszych lat.

      Podczas prelekcji omówiono szczegółowo zasady postępowania kiedy jesteśmy świadkami tego typu zachowań, lub kiedy to my stajemy się ofiarami przemocy, agresji i hejtu
      w Internecie. Jak sobie radzić, gdzie szukać pomocy i co najważniejsze jak nie być obojętnym na krzywdę innych – te i inne cenne rady usłyszeli dzisiaj wszyscy uczniowie.

      Policjantka podkreśliła, że brak jest tolerancji na obrażanie innych, na wulgarne komentarze na portalach społecznościowych, na publikację ośmieszających informacji, zdjęć i filmów
      na temat innych osób – a odpowiedzialność karna ciąży także nad osobami nieletnimi
      w myśl Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji osób nieletnich.

       

    • "Poznaj Polskę"

      „#Poznaj Polskę”

      Wycieczka do Warszawy

      10 listopada 2022 r. uczniowie klas 0-III z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Udział wzięło 50 uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Zamek i Łazienki Królewskie w stolicy .

      W Centrum Nauki Kopernik uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz  naturalną potrzebę poznawania świata, poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział
      w doświadczeniach oraz eksperymentach.

      Następnie udaliśmy się  z przewodnikiem do Zamku Królewskiego w Warszawie to przede wszystkim podziwianie pięknych wnętrz królewskich. Apartament Królewski czy Apartament Wielki zachwyca swoją okazałością. Nasz przewodnik przekazał nam jakie sekrety kryją
      w sobie poszczególne sale Zamkowe. Pokój Marmurowy, Sala Rycerska czy Tronowa, kryją
      w sobie niezmierzone tajemnice.
      .


      Park Łazienki Królewskie jest jednym z najchętniej odwiedzanych parków w Warszawie. Pięknie prezentuje się o każdej porze roku. Park jest jednym z ulubionych miejsc. Park Łazienki Królewskie, który mimo zniszczeń wojennych, prezentuje się dziś bardzo uroczo, słyną zarówno z Pałacu na Wyspie, czyli letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, ale również z wiewiórek i pawi. Zwiedzanie Łazienek Królewskich
      z przewodnikiem umożliwiło nam poznanie przede wszystkim historii parku i ciekawostek
      z życia dworu.To wszystko pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabrała praktycznego wymiaru. Wrażenia oraz wiedza praktyczna z tego wyjazdu jest nieoceniona.

       

    • #LaboratoriaPrzyszłości#

      #Laboratoria Przyszłości

      Robot jest jednym z ulubionych urządzeń małych dzieci. Zabawa nim to przyjemna nauka kodowania i programowania w przedszkolu oraz na poziomie klas I–III. Kodowanie oraz programowanie rozwijają logiczne i krytyczne myślenie, kreatywność oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Zapraszamy na zajęcia w celu poznania możliwości robota. Głównym celem tych zajęć jest adaptacja, przystosowania się do nowego środowiska społecznego, sytuacji, warunków.

    • Sprawozdanie z akcji „Szkoła pamięta”

      W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „#Szkoła pamięta”. Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań. Obejmowały one:

      Porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza – p. Barbara Chrzanowska, p. Małgorzata Cwalina oraz p. Marianna Cimochowska wspólnie z uczniami należącymi do Samorządu Szkolnego oraz przedszkolakami uporządkowali bezimienne i opuszczone groby, którymi nasza szkoła opiekuje się co roku. Była to kolejna okazja aby uczyć od najmłodszych lat dzieci i młodzież na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach.

      Piesza wycieczka na cmentarz – wycieczka patriotyczna do lokalnego miejsca pamięci - cmentarz. Wycieczka miała na celu zgłębienie historii tego miejsca oraz wskazanie osób zasłużonych dla naszej społeczności.  Uczniowie klasy III z wychowawczynią panią Wiolettą Zyskowską zapalili znicze w tych miejscach  oraz wysłuchali pogadanki, w której wychowawczyni przedstawiła fakty naszej historii. Uczestnicy odwiedzili między innymi Grób Nieznanego Żołnierza.

      W klasach I – III oraz podczas zajęć świetlicowych przygotowano prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

      Akcja miała na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

       

    • #SzkołaPamięta

      Porządkowanie Grobów – p. Barbara Chrzanowska, wspólnie z uczniami należącymi do Samorządu Szkolnego oraz klasą V uporządkowali bezimienne i opuszczone groby, którymi nasza szkoła opiekuje się co roku. Była to kolejna okazja aby uczyć od najmłodszych lat dzieci i młodzież na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach.

    • #SzKoŁa PaMiĘtA

      #SzKoŁa PaMiĘtA

      W ramach akcji MEN #Szkoła Pamięta nasze przedszkolaki wybrały się na parafialny cmentarz aby uporządkować bezimienne i opuszczone groby w okolicy. Więcej zdjęć z tej akcji zamieszczono w galerii.

    • FLUORYZACJA

      W trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci w szkole prowadzone są zabiegi, których celem jest przeciwdziałanie próchnicy zębów. Uczniowie, w ramach programu profilaktycznego – objęte będą nadzorowanym szczotkowaniem uzębienia środkami fluorkowymi.

    • Podstępne WZW

      Podstępne WZW

      Lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto, by mieli to na uwadze uczniowie naszej szkoły. Program edukacyjny dotyczący profilaktyki zakażeń HBV i HCV dla najstarszych uczniów naszej szkoły jest odpowiedzią na pojawiające się wciąż nowe przypadki zakażeń HBV i HCV. Jednym ze sposobów przeciwdziałania tej sytuacji jest podnoszenie poziomu wiedzy pozwalającej na rozpoznawanie i unikanie sytuacji narażenia na zakażenia, podejmowanie działań profilaktycznych a także umożliwiającej rozpoznanie zakażenia i przez to zapobieganie jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.
       

      Cele programu:

      • Przekazanie wiedzy na temat ryzyka zakażeń HBV i HCV
      • Uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki
      • Pobudzenie do refleksji nad własnymi zachowaniami zdrowotnymi
      • Kształtowanie prawidłowych zachowań w stosunku do osób zakażonych

       

       

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu
      ul. Piaskowa 31
      19-222 Wąsosz
    • 086 2731154

    Galeria zdjęć