06.06.2024r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wąsosz. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.
Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Po próbnej ewakuacji strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu przeprowadzili kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas V-VIII. Szkolenie obejmowało zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Poprzez ciekawe formy i metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. W czasie szkolenia każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie objęci szkoleniem oswoili się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Nauczyli się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczniowie uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” współorganizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców . Celem programu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i naukę prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru. W ramach akcji został zrealizowany szereg zadań , w które zaangażowani zostali wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.Dzięki temu programowi kształtowaliśmy postawy i zachowania związane z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną. Zwróciliśmy również uwagę na bierny styl naszego życia powodowanym nadmiernym korzystaniem z multimediów.W następnym roku szkolnym nadal zamierzamy kontynuować program ,,Trzymaj Formę”, gdyż jego realizacja przyczynia się do kształtowania prawidłowych nawyków zdrowego stylu życia.Szkolnymi koordynatorami programu byli: pani Agnieszka Świderska, pani Małgorzata Chrostowska oaz pan Andrzej Jaworowski.
Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym oraz na rymowankę pod patronatem KRUS „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY,BO O ZDROWIE DBAMY”. Celem konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych było promowanie wiedzy o zasadach BHP w gospodarstwie rolnym. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolna techniką pracy plastycznej w formacie A3 lub napisanie rymowanki przedstawiającej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracach rolniczych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Dnia 4 czerwca odbył się Międzyszkolny Konkurs o krajach Anglo i Niemieckojęzycznych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Szczuczynie. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania uczniów historią, tradycjami i kulturą krajów anglo –i niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII Paulina Strzyżewska i Patryk Wróblewski. Młodzież wspaniale zaprezentowała wysoki poziom wiedzy, co zaowocowało zdobyciem I miejsca przez Paulinę Strzyżewską. Dziękujemy Zespołowi Szkół w Szczuczynie za zaproszenie i gratulujemy zwycięzcy.
Dnia 27 maja 2024r. uczestniczyliśmy w podsumowaniu konkursu na wykonanie spotu informacyjnego pod hasłem „ Program Czyste Powietrze” i konkursu plastycznego „ Walka ze smogiem – unikanie emisji powierzchniowej”, organizowanych w ramach projektu „ Uczymy się przeciwdziałać emisjom”, a realizowanym przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w ramach programu priorytetowego „ Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”. Nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie na wykonanie spotu, a wśród nagrodzonych wykonawców znaleźli się: Piotr Waszkiewicz, Marcel Ostrowski, Sebastian Godlewski, Lena Soch, Maria Łynko, Roksana Świderska, Kinga Jankowska, Kuba Mieńkowski. W konkursie plastycznym Piotr Łajewski zajął III miejsce, a Julia Rogalska otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.
Turniej szachowy w plenerze klasy drugiej - " żywe szachy": dziewczynki kontra chłopcy.
Jak co roku, tak i w tym nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „ Trzymaj Formę !”. W ramach programu 22 maja odbyły się w naszej szkole rozgrywki sportowe. Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.
Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie.
21 maja uczniowie klasy siódmej pojechali z wizytą do SM „MLEKPOL” w Grajwie. Uczniowie odwiedzili ten największy i najnowocześniejszy zakład mleczarski w Polsce w ramach realizacji Doradztwa Zawodowego. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem produkcji znanych marek mleka i produktów mlecznych. Wycieczka pozostawiła miłe wspomnienia i cenną wiedzę na temat tajników produkcji mleczarskiej.
Serdeczne podziękowania składamy pod adresem Zarządu i Pracowników MLEKPOLU za serdeczne przyjęcie i umożliwienie zwiedzenia zakładu.
Od kilkunastu już lat tradycją naszej szkoły stały się rodzinne Pikniki. Dnia 19.05.2024r. cała społeczność szkolna spotkała się, aby wspólnie świętować Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, czyli Dzień Rodziny. Tradycyjnie Piknik otworzyła pani Dyrektor Renata Karwowska, która powitała wszystkich serdecznie i już na wstępie podkreśliła, że chwile, które pozwalają na wspólne spotkania i rozmowy, są bezcenne i sprzyjają integracji szkolnej oraz współpracy z lokalną społecznością. Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że tegoroczny festyn, dzięki staraniom wielu osób zafunduje uczestnikom porcję radosnej i rodzinnej atmosfery. Następnie życzyła wszystkim, aby ta wspólna zabawa i spotkanie przyniosły radość i mile spędzony czas. Kolejnym punktem były występy artystyczne naszych uczniów, którzy śpiewając, tańcząc, recytując i przedstawiając scenki kabaretowe otrzymali gromkie brawa.
Na zakończenie części oficjalnej pani Dyrektor podziękowała panu Wójtowi Tomaszowi Krukowskiemu za umożliwienie realizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki Pana Wójta zaangażowaniu nasz IX Piknik Rodzinny był bogatszy w atrakcje. Podziękowała również rodzicom, nauczycielom, pracownikom i uczniom, – za ich trud, zaangażowanie i ogromne serca oraz wrażliwość na ludzkie potrzeby. Słowa podziękowania zostały skierowane również do: Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, ZS "Strzelec" OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo, Zakładów Mięsnych Zagłoba w Grajewie, Marketu Stokrotka, Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.
Wszystkim uczestnikom festynu miłych chwil, wspaniałej rozrywki i odpoczynku od trosk zapewniała Fabryka Zabawy. Ponadto było mnóstwo słodkości przygotowanych przez nasze zdolne mamy, a także: wata cukrowa, popcorn, grochówka, kiełbaska z ogniska oraz gofry.
Tegoroczny Piknik miał również charakter charytatywny, bowiem zbieraliśmy pieniążki na rehabilitację Natalii Grabowskiej. Dzięki Waszym otwartym sercom i zaangażowaniu zebraliśmy kwotę 15738,59 złotych.
8 maja uczniowie klasy 6 i 7 wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do „ Wilczych Wrót” w Kapicach i Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wycieczka została zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w ramach projektu pn. „ Uczymy się przeciwdziałać emisjom”. Tematem wyjazdu były pożary torfowisk, emisja powierzchniowa i emisja punktowa. Uczniowie mieli okazję do zwiedzenia Muzeum Wilka, uczestniczyć w wilczych warsztatach podczas których własnoręcznie robili odlewy śladu wilka, wędrowali po Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie zachwycał ich widok urokliwych zakątków i alejek oraz odwiedzili siedzibę BPN w Osowcu- Twierdzy. Największą atrakcją okazało się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wszyscy wrócili do domów pełni wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu uprzejmie informuje o rozstrzygnięciu postępowania ofertowego z dnia 22.04.2024 r. na zakup i dostawę oraz montaż komputerów stacjonarnych z monitorem (AIO) do pracowni komputerowej w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu przy ulicy Piaskowej 13.
W wyniku przeprowadzonego postępowania w drodze zapytania ofertowego,
w wyznaczonym terminie wpłynęło 16 ofert. Oferty zostały ocenione zgodnie z przyjętymi
w zapytaniu ofertowym kryteriami oceny. Na podstawie oceny wybrano ofertę firmy:
FHU Horyzont Krzysztof Lech
Ul. Parkowa 6
38-300 Gorlice
która wykona przedmiot zamówienia na kwotę 65 000,00 zł. Oferta spełnia wymogi Zamawiającego, z Wykonawcą zostanie podpisana umowa.
Wąsosz, 07.05.2024 r.
INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu uprzejmie informuje o otwarciu ofert z zapytania ofertowego z dnia 22.04.2024 r. na zakup i dostawę oraz montaż komputerów stacjonarnych z monitorem (AIO) do pracowni komputerowej w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu przy ulicy Piaskowej 13.
W postępowaniu wpłynęły następujące oferty:
L.p.
Nazwa i adres wykonawca
Oferowana cena
1.
Alltech s.j. z. Pająk, A. Pająk
ul. Spółdzielcza 33
09-407 Płock
78 813,50 zł
2.
Petrosoft.pl Technologie Informatyczne
Sp. z o.o.
ul. T. Rejtana 20
35 -310 Rzeszów
67 400,25 zł
3.
FONT 2 Piotr Cerkiewnik sp. j.
ul. Boruty 5
15 – 157 Białystok
101 844,00 zł
4.
BIT Spółka z o. o.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa
89 697,75 zł
5.
CEZAR Cezary Machnio I Piotr Gębka Sp. z o. o.
ul. Wolności 8/4
26-600 Radom
92 619,00 zł
6.
Web – Profit Maciej Kuźlik
Ul. Spokojna 18
41 – 940 Piekary Śląskie
85 454,25 zł
7.
FHU Horyzont Krzysztof Lech
Ul. Parkowa 6
38-300 Gorlice
65 000,00 zł
8.
SIETOM Sp. z o.o.
ul. Rakietowa 22
80-298 Gdańsk
77 475,00 zł
9.
PH HAWK M. Siwicki, A. Siwicki
Ul. Brukowa 24/4
15 – 889 Białystok
84 562,50 zł
10.
XEROMAKS – Eliza Dobrzycka
ul. Mazowiecka 1/5
18 – 400 Łomża
75 000,00 zł
11.
SUNTAR Sp. z o. o.
ul. Boya Żeleńskiego 5b
33 – 100 Tarnów
90 866,25 zł
12.
13p Sp. z o. o.
ul. Tarnogajska11-13
50 – 512 Wrocław
69 250,00 zł
13.
Centrum Informatyki ZETO S. A.
ul. Skorupska 9
15 – 048 Białystok
94 802,25 zł
14.
REDICREO CHMIELA SYLWESTRZAK MAJDA SPÓŁKA JAWNA
ul. Zygmuntowska 12
31-314 Kraków
87 268,50 zł
15.
INFOS Systemy Komputerowe Jacek Kiełbratowski
Ul. Jagiellońska 8
80 – 371 Gdańsk
104 519,25 zł
16.
APPNET SP. Z O. O.
Ul. Nowy Świat 3/28
15-453 Białystok
101 106,00 zł
Wąsosz, 07.05.2024 r.
UNIEWAŻNIENIE
INFORMACJI O WYNIKU ZAPYTANIA OFERTOWEGO
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu
na podstawie art. 256 Prawo Zamówień Publicznych na jednorazowy zakup i dostawę oraz montaż komputerów stacjonarnych z monitorem (AIO) do pracowni komputerowej
w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu przy ulicy Piaskowej 13 uprzejmie informuje, że:
Dni języków obcych w szkole pozwalają nie tylko uczyć, ale również są okazją by świetnie się bawić. W naszym programie pojawił się TONGUE TWISTER CHALLENGE - czyli konkurs na najsprawniej wypowiedziany łamaniec językowy. Uczniowie losowali karteczki z łamańcami, a następnie starali się wypowiedzieć je w jak najszybszym czasie.
Wiosna to czas prac w ogrodzie oraz sadzenia kwiatów, dlatego dzisiaj w ramach akcji „ Z językiem angielskim i rosyjskim za pan brat”, uczniowie klas 0- III wzięli udział w „ Flowers Festival” podczas którego zamienili się w ogrodników i sadzili piękne kwiaty. Akcja miała na celu nauczyć dzieci budowy kwiatów w języku angielskim, a także inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne. Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły kwiaty w doniczkach powtarzając przy tym słówka w języku angielskim.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w podarowaniu nam kwiatów.