"Mała książka - wielki człowiek" to projekt skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.
Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Kampania została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiającej swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Dzisiaj uczniowie klasy I otrzymali nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów, w skład których wchodzą: książka "Wnuczka Antykwariusza", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Kochasz? Czytaj razem z dzieckim !".
Załącznik nr 3
do Regulaminu udzielania zamówień
publicznych w Szkole Podstawowej
im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu,
których wartość szacunkowa
nie przekracza kwoty 130 000,00 zł
Znak sprawy: 01/12/2024
ZAPYTANIE OFERTOWE
Postępowanie prowadzone w oparciu o wewnętrzną procedurę zamawiającego o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000,00 zł
ul. Piaskowa 31; 19 – 222 Wąsosz
(0-86) 273 11 54
zamawiający, tj. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu zaprasza do złożenia oferty cenowych na jednorazowy zakup i dostawę oleju opałowego lekkiego do kotłowni budynków Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu przy ulicy Piaskowej 13.
2. Dostawa wraz z rozładunkiem dostarczonego oleju opałowego odbywać się będzie środkiem transportu Wykonawcy oraz na jego koszt.
3. Olej opałowy musi być kupowany od PKN ORLEN S.A. lub LOTOS S.A. do faktury Wykonawca załącza „odpis ze świadectwa jakości dla dowodu wydania” i WZ wydania na zewnątrz.
4. Jednorazowa dostawa oleju opałowego lekkiego to ilości:
a) budynek Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu,
ul. Piaskowa 13 – w ilości 3 000 l
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do zapytania ofertowego.
6. Wzór umowy stanowi Załącznik nr 5 do niniejszego zapytania ofertowego.
7. Wykonawca związany jest ofertą 14 dni.
8. Termin wykonania zamówienia – do dnia 20.12.2024 r.
9. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
10. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują osobiście, przez operatora pocztowego lub drogą elektroniczną.
Wszelkie oświadczenia , wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują osobiście, przez operatora pocztowego lub drogą elektroniczną.
Ofertę cenową należy:
- złożyć w siedzibie Zamawiającego: ul. Piaskowa 31; 19 – 222 Wąsosz
w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nazwa przedmiotu zamówienia” NIE OTWIERAĆ PRZED 19.12.2024 r.
- przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: spwasosz@gminawasosz.pl
w terminie do dnia 19.12.2024 r. godz. 12.00
Formę składania ofert należy dookreślić każdorazowa wychodząc z zapytaniem do wykonawców.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady(UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 96/46/WE (Dz.U.UE.L.206.119.1) zwanej przepisami RODO informuję, iż:
Załącznik do zapytania ofertowego:
Szlachetna Paczka 2024
W tym roku nasza szkoła ponownie angażuje się w akcję Szlachetna Paczka. Zbiórka darów na terenie szkoły potrwa do 12 grudnia 2024 r.
Z góry dziękujemy za każdą formę pomocy i wsparcia. Pamiętajmy, że dobro wraca – im więcej go dajemy, tym więcej otrzymujemy.
W ramach obchodów dni naszego patrona Henryka Sienkiewicza uczniowie klasy 5, 7 i 8 analizowali i interpretowali " Listy z podróży do Ameryki". Zainspirowani nimi zaplanowali swoje podróże. W piątek na wycieczkę zabrali nas uczniowie klasy 7. Można było zatańczyć habanerę i skosztować croissantów
W naszej szkole rozpoczęły się w dni Sienkiewiczowskie pt. „ Podróże Henryka Sienkiewicza inspiracją dla dzieci i młodzieży do poznawania świata”. Zaplanowano wiele akcji związanych z życiem i twórczością naszego patrona o których będziemy informować na bieżąco.
15 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ten dzień poprzedzony był tygodniowym przygotowaniem i upłynął na różnych aktywnościach związanych z tabliczką mnożenia.
Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, ćwiczyli tabliczkę mnożenia w aktywny sposób.
W finałowym dniu patrole egzaminacyjne złożone z uczniów klas VIII – ekspertów tabliczki mnożenia razem z Panią Dyrektor odpytywały uczniów i pracowników szkoły z jej znajomości. W każdej klasie odbył się konkurs, który miał na celu wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli za zadanie wykonać działania mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Poza bezbłędnym rozwiązaniem liczył się najkrótszy czas wykonania. Wśród uczestników wyłoniono zwycięzców , którzy otrzymali pamiątkowe naklejki oraz słodką nagrodę. Dzień Tabliczki Mnożenia upłynął w bardzo radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć.
Dnia 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.
11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, nasza ojczyzna odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione, aby upamiętnić rocznicę odzyskania suwerenności przez Polskę, która po długich latach niewoli stała się wolna i niepodległa. Każda kolejna rocznica tego wydarzenia przypomina nam, jak ważny jest to dzień w historii naszego kraju. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Apel wzbogaciły recytowane przez uczniów wiersze oraz patriotyczne utwory w wykonaniu szkolnego chóru.
Patriota to nie tylko człowiek stający w obronie ojczyzny w chwilach wielkiego zagrożenia. To również osoba, która na co dzień szanuje symbole narodowe, pamięta o ważnych wydarzeniach i rocznicach w historii kraju. Współczesny patriota to człowiek, który pielęgnuje pamięć o przodkach i wykazuje zainteresowanie rodzimą kulturą oraz historią.
22 października 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Na koniec uroczystości uczniowie klasy drugiej życzyli pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniały o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Nie obyło się też bez upominków od starszych kolegów i koleżanek.
Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
16 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXIV Dnia Papieskiego, którą przygotowali uczniowie klasy 7 pod opieką pani Marzeny Kalinowskiej- Baran. Uczniowie podczas przedstawienia przybliżyli szkolnej społeczności historię życia Karola Wojtyły oraz głęboką treść nauczania Jana Pawła II, który zaprasza młodych ludzi do pójścia za Chrystusem i zaufania Mu całym sercem, pomimo życiowych trudów i burz. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.
Dzisiaj w naszej szkole rozpoczął się tydzień pt. „STOP AGRESJI I PRZEMOCY’. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkole włączyli się w działania mające na celu ograniczenie zachowań agresywnych oraz przemocy. Szybkie tempo życia, bieganina, brak czasu na rozmowę i spędzenie czasu z bliskimi są przyczynami budzenia się w nas agresji, uczucia powodującego szkody psychiczne i fizyczne. Musimy być świadomi, że agresja i przemoc pojawiają się „po cichu”, zaczyna się od niewinnych zachowań, takich jak wyśmiewanie czy popychanie. Gdy nie zostaną podjęte żadne działania agresja przeradza się w przemoc. Zadania przygotowane na ten tydzień mają na celu ograniczenie przemocy w szkole oraz nauczenie radzenia sobie w takich zachowaniach.
Aby wyrazić swój sprzeciw wobec agresji uczniowie codziennie będą ubrani w inne kolory. Dzisiaj dominuje kolor niebieski.
Jak co roku , tak i w tym zorganizowano w naszej szkole kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkania uczniów z ratownikiem medycznym – p. P. Zdańkowski obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.
Poprzez ciekawe formy i metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. W czasie szkolenia każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie objęci szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów znających zasady udzielania pierwszej pomocy, tym bezpieczniej wśród polskiego społeczeństwa.
W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną
z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie klasy I uczestniczyli
w spotkaniu z policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
27 września jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i będzie w naszej szkole obchodzony jako Dzień Sportu. Uczniowie będą uczestniczyć w sportowych rozgrywkach, turniejach oraz innych atrakcjach ( dmuchańce).
Odwozy rozpoczną się od godz. 13.00 ( będą przesunięte o 30 minut)
Zbiórka rzeczy dla powodzian, zorganizowana w naszej szkole dobiegła końca. Społeczność szkolna zgromadziła mnóstwo darów. Wśród nich były między innymi woda pitna, suchy prowiant i środki czystości. Każdy gest wsparcia, każda paczka pełna niezbędnych produktów to dla osób dotkniętych przez kataklizm ogromne światełko nadziei w tych trudnych chwilach.
Chcemy wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się do zbiórki. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zgromadzić nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale także okazać gest solidarności i wsparcia wobec tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Dziękujemy, że nie pozostajecie obojętni na potrzeby innych.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akcja „ Sprzątanie Świata”. Uczniowie klas 1, 2, 3 oraz 4, wraz z nauczycielami wyruszyli w okolice szkoły, boisk i placu zabaw w celu sprzątania. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom, którzy wykazali chęć, by zadbać o otaczające nas środowisko. Akcja „Sprzątanie Świata” to coś znacznie więcej niż coroczne oczyszczanie okolicy z odpadów. Najważniejszym jej aspektem jest poszerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Biorąc udział w wydarzeniu, każdy ma szansę zobaczyć na własne oczy skutki braku poszanowania środowiska naturalnego.
Samorząd istnieje po to, żeby uczniowie mogli spełniać swoje pomysły i potrzeby.
W naszej szkole w dniu 20.09.2024r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Kandydatami byli uczniowie z trójek klasowych, klas IV - VIII.
Głosami szkolnych wyborców :
Przewodniczącym Szkoły została uczennica klasy VIII - Sandra Cimochowska
Zastępcą - uczennica klasy VIII – Gabriela Pukilowska
Skarbnik – uczennica klasy VI Izabela Bronakowska
Sekretarz – uczeń klasy VIII Jakub Laszczkowski
Wszystkim uczniom gratulujemy wygranej!
W dniach 17 –18 września, dzięki programowi „ Podróże z klasą”, uczniowie klas IV-VI naszej szkoły odkrywali piękno kraju. Pierwszego dnia udali się do Malborka , gdzie podziwiali przepiękny Zamek Krzyżacki, a następnie przejechali do Gdańska. Tam zwiedzili Zielony Most, Długie Pobrzeże z Żurawiem, Kościół Mariacki, zobaczyli Kaplicę Królewską i fontannę 4-ech kwartałów. Spacerowali ulicą Piwną oraz ulicą Długą. Uczniom bardzo spodobał się Ratusz Główno-Miejski, fontanna Neptuna, Dwór Artusa i Złota Kamienica.
Drugiego dnia czekało na naszych podróżników Muzeum Bursztynu, spacer po Skwerze Kościuszkowskim w Gdyni, plac Przyjaciół Sopotu, słynny Monciak i tzw. krzywy domek
Pomimo zmęczenia wszyscy wrócili szczęśliwi.
Apelujemy do rodziców, uczniów oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu o włączenie się w zbiórkę dla ofiar powodzi.
Pamiętajcie, każda, nawet najmniejsza pomoc, ma ogromne znaczenie!.