Z ŻYCIA SZKOŁY

    LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

    LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

     

    O PROGRAMIE:

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

    Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. 

    Szkoła otrzymała następujące wyposażenie:
    • Stacja lutownicza Yihua
    • Drukarka 3D
    • Filament
    • Aparat cyfrowy Canon wraz z akcesoriami
    • Kamera cyfrowa SONY wraz z oświetleniem do realizacji nagrań
    • Gimbal DJI OSOM
    • Statyw B10:B32TRIPOD
    • Mikroskop BRESSER z monitorem
    • Biała tablica suchościeralna
    • Mikrofony kierunkowe SHURE oraz mikroporty z akcesoriami
    • Długopisy BANACH 3D
    • Kuchenka AMIKA

     

    KORZYŚCI Z LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI:

    Z perspektywy szkoły i nauczyciela:

    Z perspektywy rodzica i ucznia:

    1. Zakupienie nowoczesnego wyposażenia - nie tylko wymaganego, ale również dodatkowego, wybranego przez szkołę

    2. Nowe technologie i eksperymenty, ułatwiające zdobywanie wiedzy

    3. Wsparcie w realizacji podstawy programowej, prowadzeniu zajęć lekcyjnych

    4. Rozwój tematyczny nauczycieli. Sfinansowanie nowoczesnego wyposażenia – nie tylko wymaganego, ale również,  wybranego przez szkołę

    1. Zwiększenie zainteresowania wśród uczniów;

    2. Popularyzacja rozwiązań i umiejętności praktycznych,

    3. połączenie zdobywania wiedzy z przygodą;

    4. Odkrywanie i rozwój talentów oraz  inwestycja w  lepszą przyszłość młodych

     

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany jest w realizacji podstawy programowej, na zajęciach lekcyjnych jak również  w przygotowaniach do konkursów.

     

    WRZESIEŃ 2022

    Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowych lekcji zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Młodzież będzie mogła uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, wszechstronność i wspólne rozwiązywanie zadań podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

                  W dniu 13.09.2022 uczniowie klasy V wraz z Panem Jackiem Jaworowski na lekcji biologi  z wykorzystaniem mikroskopu BRESSER z monitorem obserwowali oraz opisywali strukturę komórki. Mikroskop zakupiony był w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

         

                  W piątek 30 września, podczas lekcji uczniowie klasy II szkoły podstawowej  rozwijali swoją kreatywność z wykorzystaniem ziemniaka. Dzieci dowiadywały się, skąd pochodzi ziemniak oraz kiedy dotarł do Polski. Poznały nie tylko garść przepisów kulinarnych, w których można wykorzystać to warzywo, ale także wykonywały obróbkę termiczną ziemniaka wykonując z niego własnoręcznie frytki.Połączenie nauki z zabawą, wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości

           

                     Zajęcia terapii pedagogicznej dla uczniów z klasy II, prowadzone przez panią pedagog z użyciem długopisów Banach 3D w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

         

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

    SPRAWOZDANIE WRZESIEŃ 2022

    W pierwszym miesiącu zajęć uczyliśmy się obsługi długopisów PEN 3D. Uczniowie uczyli się jak zakładać i wprowadzić filament, włączyć urządzenie .Następnym krokiem było nauczenie się obsługi i wykorzystanie na lekcjach plastyki, techniki a nawet matematyki. Po zapoznaniu z długopisami i oprogramowaniem uczniowie przeszli do wyboru i tworzenia własnych projektów. Efekty ich pracy można zobaczyć na wyżej załączonych zdjęciach.

    PAŹDZIERNI 2022

    W piątek w naszej szkole uczniowie  mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak prawdziwi kucharze. Wszystko to za sprawą zajęć kulinarnych przeprowadzonych pod tytułem Masterchef po naszemu z użyciem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Uczestnicy zajęć otrzymali do dyspozycji te same składniki z których przygotowali posiłek. Poszczególne grupy udały się do swoich stanowisk i wnet nastąpiło wielkie siekanie, krojenie, obieranie, mycie, wycieranie, podsmażanie, mieszanie i dekorowanie wszystko pod czujnym okiem opiekunów i wychowawców. Maluchy z przedszkola jak i zerówki bardzo sprawnie uwinęli się z przygotowaniem swoich dań wieńcząc ich smak. Na koniec wszyscy uczniowie zasiedli do stołów i ten długo wyczekiwany moment nastąpił – degustacja!!! Wszyscy jedli aż uszy im się trzęsły. Był to świetny moment integracji,  czas do rozmów i budowania wzajemnych relacji.

    Więcej zdjęć znajduje się w galeri.

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100076229745630

       

     

    ZDROWE ŚNIADANIE W GRUPIE 3-4 LATKÓW 

    „Zdrowe śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia” – to hasło głoszone w wielu publikacjach. Niestety w wielu przedszkolach śniadanie nie ma nic wspólnego ze zdrowym posiłkiem. Zajrzyjmy do naszego przedszkola i sami się przekonajmy.

    Przedszkolaki z naszej szkoły wykonały przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria przyszłości zdrowe śniadanie. Zapraszamy do naszej galerii.

           

    AKCJA STOP AGRESJI I PRZEMOCY

    W naszej szkole rozpoczęła się akcja Stop Agresji i Przemocy, w której wykorzystujemy sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłosci . Młodzież najstarszych klas przygotowała plakat, wszyscy uczniowie rozpoczęli promowanie pozytywnych zachowań na ,, przerwie mima " :milczymy i komunikujemy się jedynie za pomocą gestów. #LaboratoriaPrzyszłości. 

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100076229745630

    Praca z pisakiem Banach 3D angażuje emocjonalnie, kształtując takie cechy, jak wytrwałość, cierpliwość i dokładność w wykonywaniu podjętego zadania. O zaletach korzystania z długopisów 3D można mówić wiele: praca z nimi uwalnia kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe czy rozwija wyobraźnię. Możliwości wykorzystania pisaków 3D są nieograniczone, a oto niektóre z nich w grupie naszych przedszkolaków.

    SPRAWOZDANIE PAŹDZIERNIK 2022

    W październiku poświęciliśmy swój czas dla wykorzystania kuchenki Amica na zajęciach technicznych i kulinarnych. Uczniowie zaznajomili się z obsługą kuchenki Amica,  poznali jej budowę, wygląd i sposób działania. W następnej kolejności przygotowali na zajęciach swoje ulubione posiłki. Skutek ich pracy czuć było w szkole, ale też można zobaczyć na wyżej załączonych fotkach.

    LISTOPAD 2022

       

    Robot jest jednym z ulubionych urządzeń małych dzieci. Zabawa nim to przyjemna nauka kodowania i programowania w przedszkolu oraz na poziomie klas I–III. Kodowanie oraz programowanie rozwijają logiczne i krytyczne myślenie, kreatywność oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Zapraszamy na zajęcia w celu poznania możliwości robota. Głównym celem tych zajęć jest adaptacja, przystosowania się do nowego środowiska społecznego, sytuacji, warunków.

    Lekcje robotyki w szkołach prowadzone są przez nauczyciela informatyki, w oparciu o różne scenariusze zajęć, dopasowane do potrzeb młodzieży na danym etapie rozwojowym. Używa się do nich różnych zestawów oraz aktywności, które mają na celu pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, a także utrwalanie zdobywanej wiedzy. Co ważne, nie narzucamy dzieciom żadnych rozwiązań. Przekazujemy w łatwy sposób podstawy kodowania i uczymy, w jaki sposób posługiwać się sprzętem. Cała reszta zależy już wyłącznie od pomysłowości uczniów. Nasze zajęcia z robotami - pobudzają kreatywności i eksperymentowanie!

         

    Wykorzystanie zdjęć na lekcji ma wiele zalet. I nie chodzi mi tutaj jedynie o to, że wyglądają one ładnie i mogą przemawiać swoją estetyką do naszych uczniów. Pokazując zdjęcia, poszerzamy płaszczyznę komunikacji o element wizualny. Większość osób to wzrokowcy. Obraz trafia do świadomości naszych uczniów znacznie szybciej. Pozostaje w niej również na dłużej. Zdjęcia na lekcji możemy potraktować jako materiał, który będziemy wykorzystywać w czasie zajęć . Dzięki temu, możemy się odnieść do dużo szerszego zakresu treści, niż chociażby przy pracy z dowolnym tekstem. Użycie odpowiednio wyselekcjonowanych zdjęć na lekcji pomoże również zaangażować uczniów w dyskusję i zachęci do aktywnego udziału w zajęciach.

     

    Klasa VII, VIIIa, VIIIb podczas zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotami zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

    Robot ma zastosowanie na każdym etapie edukacji. Nauczyciele mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych scenariuszy zajęć, aby wprowadzać uczniów w podstawy programowania lub wykorzystać bardziej zaawansowane możliwości, dzięki dostępnym aplikacjom.

     Robot uczy pracy w grupie, rozwija logiczne myślenie.  Pierwiastek kreatywności na zajęciach pomaga uczniom rozwijać umiejętności krytycznego myślenia i współpracy, których potrzebują, aby w przyszłości odnosić sukcesy. Urządzenie interaktywne, jako środek dydaktyczny, pozwala realizować zarówno ogólnorozwojowe zajęcia wczesnoszkolne oraz specjalistyczne przedmioty czy informatykę. Dla każdego etapu edukacji przygotowano odrębne aplikacje i obudowę metodyczną zgodną z wymaganiami określonymi przez podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    Dziś uczniowie klasy VII, VIIIa i VIIIb mieli za zadanie poznać budowę oraz funkcje urządzenia, programować trasy, Klasy były podzielone na grupy i każdy miał swoje zadanie. Ósma klasa dodatkowo zgłębiała tajniki programowania w Scratchu.

         

    Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku – w drodze do szkoły, w domu albo podczas wakacyjnego wypoczynku. Dlatego zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne nabyte podczas lekcji Edukacji dla Bezpieczeństwa, z zakresu I pomocy pomogą odpowiednio reagować w danej sytuacji. Taką okazję uczniowie klas 8 naszej szkoły mieli podczas lekcji praktycznych, które odbyły się w sali lekcyjnej. Młodzież zademonstrowała i przeszkoliła kolegów i koleżanki z reanimacji osoby dorosłej, nastolatka i dziecka, praktycznego użycia defibrylatora oraz podzielili się swoją wiedzą z różnych zdarzeń losowych, w których biorą udział na co dzień. Młodzi ludzie z zajęć praktycznych robili zdjęcia sprzętem zakupionym w ramach Laboratorium Przyszłości z zajęć praktycznych, które później wykorzystają w dalszej pracy na zajęciach.

    #Laboratoria Przyszłości Na lekcjach fizyki uczniowie korzystali z lutownicy montujac własne obwody elektryczne. Zajęcia wzbudzały ogromne emocje, wśród uczniów wyraźnie widać zainteresowanie elektroniką.

        

    SPRAWOZDANIE Z LISTOPADA 2022

    W listopadzie poświęciliśmy swój czas dla wykorzystania aparatu  na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie zaznajomili się z obsługą,  poznali jego budowę, wygląd i sposób działania. W następnej kolejności przygotowali na zajęciach zdjęcia.   Wykorzystanie zdjęć na lekcji ma wiele zalet. I nie chodzi nam tutaj jedynie o to, że wyglądają one ładnie i mogą przemawiać swoją estetyką do naszych uczniów. Pokazując zdjęcia, poszerzamy płaszczyznę komunikacji o element wizualny. Większość osób to wzrokowcy. Obraz trafia do świadomości naszych uczniów znacznie szybciej. Pozostaje w niej również na dłużej. Zdjęcia na lekcji możemy potraktować jako materiał, który będziemy wykorzystywać w czasie zajęć . Dzięki temu, możemy się odnieść do dużo szerszego zakresu treści, niż chociażby przy pracy z dowolnym tekstem. Użycie odpowiednio wyselekcjonowanych zdjęć na lekcji pomoże również zaangażować uczniów w dyskusję i zachęci do aktywnego udziału w zajęciach.

    GRUDZIEŃ 2022

    Pieczenie Pierników  z wykorzystaniem sprzętu #Laboratoria Przyszłości

    2 grudnia dzieci z naszej szkoły zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

    Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Uczniowie w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.Gdy pierniczki były już gotowe uczniowie przystąpili do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

    Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

     

    #Laboratoria Przyszłości Na lekcjach fizyki uczniowie korzystali z lutownicy montując własne obwody elektryczne. Zajęcia wzbudzały ogromne emocje, wśród uczniów wyraźnie widać zainteresowanie elektroniką.

        

    W miesiącu grudniu, podczas zajęć informatyki w klasach IV – VIII realizowaliśmy działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie zapoznali się z działaniem nowoczesnej drukarki 3D, którą zakupiła nasza szkoła. Zainteresowanie wzbudzały przykładowe modele 3D prezentowane na zajęciach. Sporo emocji towarzyszyło uruchomienie drukarki. Nasi uczniowie śledzili etapy nakładania warstw i stopniowego tworzenia modeli. Zapoznali się z działaniem programu, wykonując proste modele.

     

     

    SPRAWOZDANIE Z GRUDNIA 2022

    W grudniu ofiarowaliśmy swój czas dla wykorzystania drukarki 3D oraz kuchni AMICA  na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie zaznajomili się z obsługą,  poznali ich budowę, wygląd i sposób działania. W następnej kolejności przygotowali na zajęciach z drukarką 3D: ozdoby, foremki do ciast, zawieszki. Kuchnię wykorzystano do pieczenia świątecznych pierników oraz przygotowania wigilijnych potraw. 

    STYCZEŃ 2022

    Styczeń to dobry moment, aby zwolnić. To również świetna okazja, aby kultywować wśród najmłodszych zwyczaje świąteczne, np. zaopatrywania się w samodzielnie wykonane, domowe wypieki. Styczeń w naszej szkole upłynął nam w towarzystwie wszechobecnego zapachu słodkości wydobywającego się z pracowni zaopatrzonej w sprzęt AGD w ramach programu Laboratoria Przyszłości (#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci).

    „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy.” to hasło kolejnej z kampanii prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ma ona na celu wskazanie  uczniom szkół podstawowych z terenów wiejskich zagrożeń wypadkowych związanych z użytkowaniem szkodliwych substancji  rolniczych, sposobem ich użytkowania, a w konsekwencji zmniejszenie liczby zagrożeń tego typu. Nasza jednostka terenowa  KRUS aktywność  prewencyjną realizowała w Naszej szkole, dostosowując ich tematykę i formę prowadzenia do specyfiki grupy odbiorców, a uczniowie z klasy IV i V udokumentowali to korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości.

        

     

    SPRAWOZDANIE Z STYCZNIA 2023

    W styczniu postanowiliśmy poświęcić więcej czasu na zajęciach lekcyjnych dla aparatu. Uczniowie zaznajomili się z obsługą,  poznali jego budowę, wygląd i sposób działania. W następnej kolejności przygotowali się profesjonalnie do obsługi wykorzystując do fotorelacji z uroczystości i imprez szkolnych, z zajęć kulinarnych oraz spotkań.

    LUTY 2023
    10 lutego przeprowadzono szkolenie dla nauczycieli klas I-III oraz IV-VIII na temat wykorzystania w praktyce zestawów do robotyki na lekcjach oraz drukarki 3D.

     

     

    Walentynki # LaboratoriaPrzyszłości

    14 lutego 2023 r. podczas zajęć świetlicowych odbyły się walentynki z wykorzystaniem sprzętu audio - wizualnego zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszości. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem oraz zostali modelami jak i profesjonalnymi fotografami.
         

    MARZEC 2023

    Zajęcia kulinarne po zakupie sprzętu w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole stały się bardzo popularne. Są wyjątkową okazją do odkrywania nowych smaków, poznawania zapachów i eksperymentowania z naturalnymi składnikami używanymi na co dzień w kuchni. Celem tych zajęć jest kształtowanie u uczniów praktycznych umiejętności kulinarnych oraz poznawania zasad prawidłowego odżywiania się, które są bardzo ważne w dorosłym życiu. 9 marca nasza młodzież z klasy 7 z wielkim zaangażowaniem przygotowywała pyszne, zdrowe zapiekanki. Ciepłe i chrupiące zapiekanki były bardzo smaczne.

    #LaboratoriaPrzyszłości

         

    Akcja charytatywna dla Bartka Chmielewskiego

    Dzięki sprzętowi pozyskanemu ze środków z programu Laboratoria Przyszłości mogliśmy upamiętnić wydarzenia związane z akcją charytatywną dla Bartka Chmielewskiego. 

    Przy użyciu aparatu wykonaliśmy kilka ciekawych ujęć, które ukazują jak najmłodsi uczniowie Naszej szkoły uczestniczą w zbiórce.
      

    KWIECIEŃ 2023

    To już kolejny miesiąc korzystania ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Tym razem najczęściej wykorzystywany był aparat fotograficzny z m.in. lampą, statywem. Był on użyty kilkakrotnie przez samorząd uczniowski do różnych organizowanych akcji.

     

    MAJ 2023
     Maj, to kolejny miesiąc, w którym uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach, na których był wykorzystywany sprzęt zakupiony w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.

    Na zajęciach z edukacji przedszkolnej nasze  najmłodsze pociechy (przedszkolaki z grupy 3-4 latków oraz 4-5 latków) zobrazowały bajkę „ Czerwony kapturek”  z okazji Dnia Matki. Bajka był filmowana zakupionym sprzętem, dzięki czemu przedszkolaki mogły obejrzeć swoje pierwsze kroki aktorskie. Oglądając nagraną  bajkę mogli  również ocenić swoje umiejętności
    i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Dzięki nagraniu mogli  sprawdzić co wychodzi dobrze, a co  jeszcze należy poprawić w swoich występach.

    CZERWIEC 2023

            Kolejny sprzęt do świetnej zabawy, ale też nauki i kształtowania nowych umiejętności jest sprzęt nagłaśniający oraz kamera z gimbałem i aparat fotograficzny z akcesoriami, który wykorzystany został do uwiecznienia różnych uroczystości szkolnych takich jak: zakończenie roku szkolnego, wycieczek, konkursów realizowanych w szkole  czy też podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Młodzież prezentowała swoje uzdolnienia, rozwijała swoje umiejętności wokalne, jak również rozwijała kompetencje cyfrowe oraz uczyła się świadomie i odpowiedzialnie obsługiwać i rejestrować obraz oraz dźwięk.         

     

    Sprawozdanie z wykorzystania pomocy
    w ramach programu „Laboratorium przyszłości”
    w roku szkolnym 2022/2023

    Od początku września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu  realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Udział w programie wpływa na rozwój kompetencji twórczych uczniów. Zastosowanie zakupionego sprzętu pozwala uczniom wykorzystywać wiele zmysłów w tym samym czasie (wzrok, słuch), dzięki czemu łatwiej uczą się i zapamiętują.  

    Uczniowie kl. I - III poszerzali swoje umiejętności techniczne. Brali udział w zajęciach, podczas których przygotowywali różne posiłki, wykorzystując zakupioną w ramach Laboratorium Przyszłości kuchnię elektryczną „AMICA”

    Uczniowie klas IV – VIII uczyli się wykorzystać drukarkę 3 D do projektowania i modelowania różnych figur. Tworzyli również przywieszki i wisiorki. Uczniowie mieli za zadanie szczegółowo opisać, w jaki sposób działa drukarka i podkreślić, do czego jest przydatna. Korzystali również z  zakupionych robotów. Programowali na komputerze sposób poruszania się robota także, wykorzystując inne aplikacje. Tworzyli skrypty, które wydawały odpowiednie komendy dotyczące poruszania się, obracania, świecenia czy zmiany kolorów. 

    Rok Szkolny 2023/2024

    13.11.2023r.

    Święto Pieczonego Ziemniaka lub też Dzień Kartofla to zabawny dzień, który obchodzony jest w wielu polskich miejscowościach. Jego nazwa wywodzi się od jesiennej potrawy. Jest to sposób przywitania jesieni, który w ostanich latach stał się niezwykle popularny. I w naszej szkole taki dzień miał miejsce 13 listopada. Przedszkolaki z grupy 3-4 latków i 4-5 latków oraz klasy 0 przygotowywały różnego rodzaju potrawy z ziemniaków wykorzystując  kuchenkę zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na stołach gościła babka ziemniaczana, frytki, kiszka ziemniaczana  oraz przepyszne placuszki. Zdjęcia można zobaczyć w albumie fotograficznym.

    09.11.2023r.


    Uczniowie klasy VII nagrali scenkę z lektury szkolnej " BALLADYNA" Juliusza Słowackiego z wykorzstaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratora Przyszłości.Filmik  można obejrzeć na naszym szkolnym facebooku.

    24.11.2023r

     

    Chociaż święta jeszcze za miesiąc to naszej szkole w piątek miało miejsce pieczenie świątecznych pierników, gotowanie pierogów przez uczniów klasy 8. W miłej i nieco gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników, lepienie pierogów. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami.

    Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowywać pyszne potrawy. Po ostygnięciu pierniczków część uczniów zabrała się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące. Uczniowie wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

      

    16.02.2024r.

    Uczniowie klasy 7 w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia nagrali wybrane scenki z komedii Aleksandra Fredry " Zemsta". Wykorzystali sprzęt pozyskany z projektu " Laboratoria przyszłości". Wykazali się talentem i pomysłowością, doskonale wcielili się w rolę bohaterów tej znanej komedii.#LaboratoriaPrzyszłości. 

    https://youtu.be/tsWPStEz1no?si=UDDKrn3kJ5xe6G4D

     

    22.02.2024r.

    Uczniowie klasy czwartek uczyli się programować roboty.W nauczaniu zarówno informatyki jak i innych przedmiotów ważne jest kształtowanie umiejętności efektywnego wyszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł. Należy również skłonić młodego człowieka do logicznego, algorytmicznego myślenia oraz kreatywnego rozwiązywania problemów.

    Nauka programowania uczy młodego człowieka świadomego korzystania z technologii, logicznego myślenia, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielności w dochodzeniu do rozwiązań i umiejętności współpracy w zespole niezbędne dzisiaj w niemal każdym zawodzie, pozwala zrozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.#LaboratoriaPrzyszłości

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu
      ul. Piaskowa 31
      19-222 Wąsosz
    • 086 2731154

    Galeria zdjęć