PATRONUJE NAM SIENKIEWICZ

Dni Kultury Sienkiewiczowskiej

W ramach obchodów Dni Kultury Sienkiewiczowskiej  uczniowie klasy VIII obejrzeli w internecie spektakl z 2018 roku przygotowany przez GOKiS w Wąsoszu pt. :”Rzędzian – powrót do przeszłości”. Następnie przeprowadzona została pogadanka na temat tej postaci i jej związków z historią naszej miejscowości. W oparciu o zdobyte informacje uczniowie przystąpili do konkursu  plastycznego, w którym mieli przedstawić to jak wyobrażają sobie postać legendarnego starosty wąsoskiego Rzędziana.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Oliwia Modzelewska

II miejsce ex aequo – Karolina Chrostowska, Karolina Godlewska

III miejsce - Marcin Zaborowski

Wyróżnienia: Szymon Zieliński ,  Kamil Zaborowski , Kamil Chełmiński

R. Borawski

NAM PATRONUJE SIENKIEWICZ

Co roku na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła obchodzi święto Patrona- Henryka Sienkiewicza. Kultywowanie pamięci o tym polskim nobliście pomaga we wdrażaniu takich wartości jak szacunek, tolerancja, uczciwość, pracowitość, ale przede wszystkim miłość do ojczyzny i  drugiego człowieka. W związku z przeżywanym czasem pandemii nie mogliśmy przeprowadzić działań w szkole ani spotkać się na uroczystym apelu i dlatego tegoroczne obchody zostały zorganizowane zdalnie.

Uczniowie klasy VIA przygotowali prezentacje multimedialne na temat życia, twórczości i działalności Henryka Sienkiewicza, prace literackie, prace plastyczne i kaligraficzne związane z hasłem przewodnim: ,,Mając duszę szlachetną i dobrą, powinieneś być szczęśliwy.” Na godzinie wychowawczej odbyła się dyskusja na ten temat inspirowana dziełami naszego Patrona. Uczniowie wykazali się kreatywnością, dociekliwością i zaangażowaniem.  Nagrodą były oceny z przedmiotów i  dodatkowe punkty z zachowania.

WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE:

KONKURS LITERACKI: Paweł Czyżewski i Amelia Maciorowska

KONKURS PLASTYCZNY: Aleksandra Karwowska i Daniel Tarnacki

KONKURS MULTIMEDIALNY: Paweł Czyżewski, Krzysztof Łynko, Wiktor Tarnacki, Weronika Baran.

Patronuje_nam_Sienkiewicz_(1).pdf

Sprawozdanie_z_projektu_Patronuje_nam_Sienkiewicz2.pdf