DOPALACZOM I UŻYWKOM MÓWIMY NIE

„Dopalaczom i używkom mówimy nie!”.

W ramach działań profilaktyczno-wychowawczych realizowanych w naszej szkole odbyła się akcja: ”Dopalaczom i używkom mówimy nie!”. Jej celem było:

1. wskazanie młodzieży działań mających na celu poszanowanie zdrowia własnego i innych osób raz ich godności osobistej.
    2. Zwiększenie świadomości zagrożeń spowodowanych przez zachowania ludzi pod wpływem dopalaczy i innych używek
    3. Rozwijanie umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z problemami.

Na lekcjach religii, wśród uczniów klasy VIa, VII i VIII została przeprowadzona pogadanka  na powyższy temat. Uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę i umiejętności asertywnego mówienia NIE używkom. Następnie przygotowywali prezentacje multimedialne oraz plakaty, wykazując się znajomością negatywnych skutków zażywania dopalaczy, narkotyków, alkoholu, papierosów oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu.

DOPALACZE_-_PAWEL_CZYZEWSKI(1).pptx

„Dopalaczom i używkom mówimy nie!”

W ramach działań profilaktyczno-wychowawczych realizowanych w naszej szkole w bieżącym miesiącu odbyła się akcja pt. ”Dopalaczom i używkom mówimy nie!”.

Uczniowie klas IV-VII przygotowali plakaty o tematyce profilaktycznej promując tym samym zdrowy, aktywny tryb życia, bez nałogów i uzależnień. Na lekcjach plastyki, religii, godzinie wychowawczej zostały przeprowadzone pogadanki na powyższy temat. Następnie uczniowie przygotowali interesujące i rzeczowe prezentacje multimedialne nt. negatywnego wpływu środków odurzających, psychoaktywnych na organizm człowieka. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka podsumowująca działania profilaktyczne w ramach naszej szkolnej akcji.

Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem we współtworzeniu  powyższych działań, za co serdecznie im dziękujemy J